استراتژی سئو برای سال ۲۰۲۰ را چطور قرار بدیم

گرافیلو - استراتژی سئو برای سال ۲۰۲۰ را چطور قرار بدیم

seo-2020

 

سئو چیست؟

کسانی که کار بهینه سازی برای موتورهای جستجو را انجام میدن افرادی هستن که وب سایت ها را برای اینکه در رتبه بالاتری توی موتورهای جستجو قرار بگیرن و ترافیک ارگانیک بیشتری داشته باشن بهینه سازی می کنن. به طور خلاصه، سئوکار یک استراتژیست محتوای تخصصی هست و به کسب و کارها کمک می کنه تا به سوالهای مردم که دنبال جواب سوالشون در مورد یک صنعت خاص در موتورهای جستجو می گردن، کمک کنن.

اینجا سه روش که یک استراتژیست سئو می تونه روی اونها تمرکز کنه آورده شده:

سئوی داخل صفحه: این روش سئو روی محتوایی که توی صفحه هست تمرکز می کنه و اینکه چطور میشه آن را بهینه سازی کرد تا محتوا به بالاتر رفتن رتبه سایت برای یک کلیدواژه بخصوص کمک کنه.

سئوی خارج از صفحه سایت: این روش روی لینک هایی که از نقاط دیگه اینترنت به وب سایت زده شدن تمرکز داره. تعداد بک لینک ها و کسانی که آن لینک ها را ایجاد کردن، این لینک هایی که به وب سایت شما زده شدن کمک می کنن تا موتور جستجو به شما اعتماد کنه. این باعث رتبه بالاتر وب سایت شما در نتایج میشه.

سئوی تکنیکال: این روش سئو روی معماری وب سایت تمرکز داره و بکند سایت شما را بررسی می کنه تا متوجه بشه که هر صفحه از نظر فنی چطور طراحی شده. گوگل به اندازه ای که نسبت به محتوای سایت شما حساس هست به کدهای آن هم اهمیت میده و این مورد تخصصی در رتبه گرفتن وب سایت شما در موتور جستجو بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید

کارهایی که برای طراحی سایتی جذاب باید انجام دهید

web-design

۱- به کار بردن رنگ های جذاب و مناسب کسب و کارتان

تحقیقات ثابت کرده اند که به کارگیری رنگ به صورت درست و ایجاد توازن بین رنگ ها می تواند روی عواملی چون نرخ تبدیل و پرش تاثیرگذار باشد. رنگ مهمترین رکن در طراحی به حساب می آید. رعایت اصول درست در استفاده از رنگ و چگونگی به کار بردن رنگ های اصلی و مکمل می تواند کیفیت دیداری سایت را افزایش دهد. به عنوان مثال در یک سایت خبری، متن اولویت بیشتری دارد و به کاربردن رنگ مشکی در پس زمینه سفید بهترین حالت را برای خواندن ایجاد می کند. اما در یک سایت فروشگاهی یا خدماتی به کار بردن بیشتر تصاویر و رنگ های زنده می تواند باعث افزایش جذابیت نزد مخاطبین شود.

بیشتر بخوانید

اهمیت بروشور و کاتالوگ و نکاتی در مورد طراحی آنها

 

trifold-brochure-concept-mock-up 23-2148551939

گرافیلُ - امروزه، رسانه های دیجیتال از اهمیت ویژه ای در انتقال اطلاعات و تبلیغات برخوردارند اما بروشور و کاتالوگ های چاپی نیز همچنان دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای در صنعت تبلیغات هستند. بروشورها رسانه ای بسیار مناسب برای معرفی کالا و خدمات شرکت ها هستند.

پژوهش ها نشان می دهند که ابزارهای تبلیغاتی چاپی و قابل لمس، تاثیراتی ماندگارتر در مشتریان بالقوه ایجاد کرده و باعث متقاعد شدن بیشتر مخاطبین می شوند. پیشنهاد ما تلفیق و ترکیب تبلیغات دیجیتال و چاپی می باشد که به تجربه به عنوان بهترین روش تبلیغاتی فعلی شناخته شده است.

 

نکات مهم در طراحی بروشور حرفه ای

پیش از هر چیز نیاز هست به دو پرسش بسیار مهم پاسخ دهید:

۱- بروشور چه قسمت هایی از بازار هدف را تحت تاثیر قرار می دهد؟

۲- انتظار چه پاسخ و واکنشی از مخاطب بروشور دارید و او به چه کاری باید ترغیب شود؟

آگاهی از طیف مخاطبین، محدوده سنی آنها، طبقه اجتماعی و موقعیت مکانی توزیع بروشور می تواند کمک بسیار زیادی به تاثیرگذاری حداکثری آن داشته باشد. بروشوری که برای بیمه عمر انجام می شود دارای طیف مخاطبین متفاوتی از بروشوری است که تبلیغ یک مهد کودک را انجام خواهد داد.

بخش بعدی، قرار دادن پیام های هوشمندانه و هدفمند در طراحی است. بخش روی بروشور باید توانایی جلب توجه مخاطبین بالقوه را داشته باشد. برای این کار می توانید از یک پرسش استفاده نمایید، روی شکل نوشتاری کلمات تاکید کنید، از عکس محصول استفاده کنید یا اگر شرایط ویژه ای مانند تخفیف یا فروش ویژه دارید آن را روی بروشور مطرح کنید.

پس از جلب توجه از روش های گفته شده، در بخش های دیگر یا پشت بروشور می توانید اطلاعات تکمیلی را در اختیار مخاطبین قرار دهید. به کارگیری عناوین و توضیحاتی کوتاه پیرامون آنها می تواند سبب انتقال پیام به مخاطب شود. عکس ها و طرح های گرافیکی تکمیل کننده پیام اصلی و جانبی شما در طراحی خواهند بود.

 

نکاتی درباره کاتالوگ

برای دستیابی به یک کاتالوگ حرفه ای که نظر مخاطبین را به خود جلب کرده و آنها را متقاعد به خرید یا استفاده از کالا یا خدماتی خاص کند نیاز به خلاقیت در طراحی دارید اما نکته بسیار مهم که از پیش از آغاز طراحی باید به آن واقف باشید چاپ است. بهترین طراحی و مناسبترین روش های انتقال پیام، بدون طراحی خوب امکان موفقیت چندانی نخواهند داشت. مثلا در طراحی باید از فونت های مناسب با توجه به رده سنی مخاطبین بالقوه استفاده کنید. برای تبلیغ کلینیک هایی که بیشتر مراجعین آن افراد مسن هستند از فونت های ریز و مواردی که خوانایی کمی دارند نباید بهره ببرید.

همچنین به کار بردن عکس های فاقد کیفیت مناسب چاپ هم می تواند تاثیرگذاری آن را شدیدا کاهش دهد. استفاده از عکاسی اختصاصی برای محصولات و خدمات شما می تواند سرمایه گذاری خوبی برای جذب مشتریان آتی باشد. تعیین مدل رنگی مناسب چاپ صنعتی از موارد حرفه ای است که هر طراحی باید به آن آگاه باشد و به وسیله مشورت با چاپخانه می توان متوجه آن شد. انتخاب درست کاغذ یا مقوا برای چاپ و صفحه بندی و صحافی با کیفیت همگی در ماندگاری و شکیل بودن یک کاتالوگ تاثیرات خیلی زیادی دارند.